Konsultacje

INDYWIDUALNE KONSULTACJE 2 + 1


Zapraszamy na konsultacje online z fotografami ślubnymi, czyli Jackiem i Kasią z Naturalna Fotografia Ślubna Jacek Siwko.

Podpowiemy Ci co możesz zrobić, by Twój biznes zaczął przynosić zysk i satysfakcję z fotografowania pięknych wydarzeń. Nie jest to najłatwiejszy zawód, a sami wiemy jak dobrze jest uniknąć błędów, które popełnili już inni. Z przyjemnością podzielimy się naszym doświadczeniem i cennymi radami.


Rozwiązania, o których mówimy sprawdzają się w przypadku naszej marki. Z powodzeniem prowadzimy firmę, która przynosi nam satysfakcję i pozwala żyć na poziomie, na którym chcemy. Nie mówimy, że wiemy wszystko, ale… wierzymy, że nasze sposoby zadziałają też u Ciebie. Jedno jest pewne – na pewno nie powiemy Ci, że to łatwy kawałek chleba 🙂

PRZYKŁADOWE TEMATY KONSULTACJI


1. Własny styl

Dlaczego jesteś fotografem? Chcesz uwieczniać chwile i emocje, chcesz sam decydować o tym co robić z czasem (czytaj: zostać własnym szefem), zarabiać spore pieniądze na jednym zleceniu (mówimy o kwotach rzędu 4, 5, 6 tysięcy wzwyż jeśli jesteś w tym na prawdę dobry / dobra).

Dla kogo fotografujesz? Co najbardziej interesuje Cię w fotografii ślubnej? Co klienci mają zobaczyć w Twoich zdjęciach? Jak wyróżnić się w tłumie innych by panny młode wybrały właśnie Twoją ofertę? Pomówimy o tym co zrobić, żeby pracować dla osób, które kochają Twoją sztukę?

Efekt spotkania:

Dowiesz się do jakich klientów adresować swoją ofertę, co wyeksponować w swoim portfolio by przyciągnąć uwagę potencjalnych panien młodych.

2. Pieniądze i oferta

Jak właściwie wycenić swoją pracę? Produkty oferowane przez fotografa: reportaż, sesje, albumy, oraz usługi: ilość godzin fotografowania w dniu ślubu, ilość obrobionych zdjęć, które para młoda dostaje po sesji z dnia ślubu – to wszystko w znaczący sposób wpływa na Wasz cennik. Jak to wszystko złożyć w jedną całość by powstała z tego atrakcyjna oferta? Na decyzję klientów wpływa wiele elementów, także prawidłowe ułożenie pakietów w cenniku…

A poza tym:

Czy wiesz już ile naprawdę kosztuje Twoja praca i za co tak płaci Twój klient? Czy zdajesz sobie sprawę ile wynoszą Twoje wydatki i jaki jest stały koszt Twojej działalności?

Efekt spotkania:

Podczas konsultacji pomożemy Ci skonstruować cennik lub usprawnimy (cennik / pakiety), których używasz w tej chwili.

3. Obsługa klienta

Czego oczekuje para młoda? Wydaje się, że to proste pytanie. Jednak często okazuje się, że pary szukające fotografa widząc ofertę przygotowaną przez firmy fotograficzne nie wiedzą na co powinny się zdecydować. Zadaniem fotografa ślubnego jest pomoc w doborze usług i produktów pod potrzeby konkretnej pary: to (i znacznie więcej) nazywamy obsługą klienta.

Co trzeba wiedzieć?

Jak prowadzić komunikację z klientem (mail), jak poprowadzić spotkanie z parą młodą przed podpisaniem umowy by zarówno klienci jak i fotograf nie czuli się skrępowani, co zrobić po podpisaniu umowy a przed zleceniem, i jak wygląda praca z klientem po sesji / ślubie?

Efekt spotkania:

Większa pewność w kontaktach z parami młodymi i profesjonalne podejście do obsługi klientów. Otrzymacie od nas: gotowy plan (scenariusz) rozmowy z klientem (przed podpisaniem umowy) oraz przykłady maili do par młodych ułatwiające pracę.

4. Harmonogram pracy # 1

Terminy i system pracy • część 1 (od momentu podpisania umowy do końca dnia ślubu)

5. Harmonogram pracy # 2

Terminy system pracy • część 2 (od zapowiedzi zdjęć do „follow-up” z klientem po zleceniu)

6. Blog & strona www

Większość fotografów ślubnych przeniosła się do Internetu. Prawie nikt nie prowadzi już tradycyjnego zakładu, do którego przychodzą pary młode by dowiedzieć się co możesz im zaoferować. Dziś funkcje „zakładu” pełni strona www. Jest miejscem stałej wystawy, która ma zachęcić potencjalnych klientów do wyboru właśnie Twojej firmy. To tu, klienci (pary młode), mają pierwszy kontakt z Twoimi zdjęciami. A zatem, strona www ma za zadanie wzbudzić ekscytację poprzez zaprezentowanie Twojego portfolio w odpowiedniej formie. Jak sprawić by spośród setek innych stron fotografów ślubnych para młoda zapamiętała właśnie Twoją? O tym między innymi porozmawiamy podczas tych konsultacji.

Obserwujemy masę stron / blogów, których największym problemem nie jest wcale poziom umiejętności fotograficznych, ale edytorskich. Właściwa selekcja pokazywanych materiałów to pierwszy krok do sukcesu. Podpowiemy Ci jak blogować by opowiadane historie zainteresowały klientów, oraz co powinno znaleźć się na Twojej stronie.

Efekt spotkania:

Zanalizujemy Twoją obecną stronę / blog pod kątem tego co można w nim poprawić, a czego jeszcze brakuje. Podczas spotkania otrzymasz od nas wskazówki ułatwiające blogowanie, podpowiemy kilka zasad odnośnie selekcji zdjęć dzięki czemu wygląd Twojej strony zyska na atrakcyjności i wciągnie klientów, których szukasz.

7. Sesje narzeczeńskie

Po co? Jak przekonać klienta? Jak wykorzystać zdjęcia? Jak sesja narzeczeńska może pomóc Ci w autopromocji i podnieść zyski firmy.

8. Umowa

Co powinna zawierać umowa fotografa ślubnego? Jak skonstruować umowę, która będzie w równym stopniu zabezpieczać parę młodą jak i fotografa? Czy wszystkie zapisy z Twojej obecnej umowy są zgodne z prawem konsumenta?

Efekt spotkania:

Przejrzysta i czytelna umowa. Poprawimy Twoją umowę, a jeśli nie masz jeszcze gotowej umowy to podpowiemy Ci co powinno znaleźć się w umowie.

9. Albumy

Jak sprzedać? Jak wybierać zdjęcia? Jak projektować?


JAKI JESZCZE TEMAT CIĘ INTERESUJE?

Nie ma go na liście? To nie problem! Odezwij się i opisz nam z jakiego tematu chcesz się doszkolić albo w jakim temacie potrzebujesz wsparcia. Przygotujemy konsultacje dopasowane specjalnie dla Ciebie i profilu Twojej firmy.

JAK?

Konsultacje online prowadzone są przez Skype.

 {W 2016 zapraszamy też na WARSZTATY NA MAZURACH}

Każda z konsultacji trwa 60 minut. Indywidualny charakter zajęć oznacza, że przygotowujemy rozmowę specjalnie pod Twoje potrzeby i interesujące Cię tematy. Do każdej rozmowy przygotowujemy się pod kątem wybranego tematu.

KIEDY?

Jesteśmy aktywnymi fotografami prowadzącymi własną firmę i blog dla fotografów, dlatego czas i dostępność konsultacji zależy od naszego aktualnego grafika. Termin konsultacji ustalamy w 48 h po otrzymaniu zamówienia.

ILE INWESTUJESZ?

60 minut / 400 PLN

KONTAKT

Prosimy o wiadomość w sprawie konsultacji: kontakt[@]siwko.pl


Opinie o konsultacjach:


 Kamil Rumiński, fotograf ślubny:

Konsultacje są genialnym sposobem, na poznanie tajników pracy duetu fotograficznego – Kasi i Jacka. Co najważniejsze, prowadzący skupiają się na omawianym problemie konkretnie i kompleksowo. Dzięki przyjaznej atmosferze oraz kompetencjom Jacka i Kasi, zapamiętacie konsultacje do końca życia:)

Dlaczego warto?
Każdy z nas – fotografów, ma własny styl pracy. Nikt nie może być alfą i omegą. Warto poznać sposób pracy fotografów, którzy wyróżniają się na rynku. Takim zespołem jest właśnie Jacek i Kasia Siwko. Oferują fotografię tworzoną po swojemu, a co najważniejsze, trafiają tym sposobem do określonej grupy klientów.

Czasy w których korzystanie z wiedzy „konkurentów” było krępujące – odchodzą w niepamięć. Dziś, świadomy fotograf potrzebuje kształcenia w różnych kierunkach. Tak by stawać się coraz to lepszym i bardziej konkurencyjnym na rynku ślubnym.

Arek Pyrzyński, fotograf ślubny:

Konsultacje prowadzone przez Jacka i Kasię są zrozumiałe i przede wszystkim praktyczne. Skupiliśmy się na dwóch wątkach i sprostali temu zadaniu. Nawet jak zadasz pytanie spoza zakresu konsultacji – chętnie na nie odpowiedzą. Ważne, żeby od razu zabrać się do pracy po konsultacjach, nie pozostawiać tego na później :). Jestem zadowolony z tych konsultacji i polecam wszystkim jeśli nie jesteście jeszcze przekonani, Jacek i Kasia posiadają dużą wiedzę i warto z niej skorzystać. 

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.