Co: Trzecia edycja warsztatów fotografii ślubnej Niezłe Aparaty

Kiedy: 11.03.2017

Gdzie: Warszawa (Dokładny adres ogłosimy po zamknięciu listy)

Cena: 1600 pln

Kim są prowadzący?

To my, czyli Kasia i Jacek Siwko – rodzice małej Zuzi i jeszcze mniejszej Hani. To nasze najcenniejsze skarby. Lubimy dobrą poranną kawę i wieczorne podjadanie. Kochamy narty zimą i lenistwo w ogrodzie latem. Jacek ciągle namawia Kasię na dietę paleo, a Kasia zawsze namawia Jacka na deser po obiedzie 😉

Jesteśmy parą uśmiechniętych fotografów, specjalizujących się w fotografii ślubnej i sesjach narzeczeńskich. Poza robieniem zdjęć prowadzimy działalność edukacyjną za pośrednictwem bloga Dla Fotografów. Publikujemy nasze artykuły na jednym z najbardziej popularnych blogów fotograficznych w sieci: Fotoblogia. Kasia prowadzi również popularnego bloga z inspiracjami ślubnymi Sweet Wedding.

Aha, nie zapominajmy też o naszej najnowszej inicjatywie jaką jest Podcast Niezłe Aparaty.

Program:

Technicznie: Sprzęt + programy – jakie programy, jaki sprzęt i dlaczego tylko tyle ;) Sprawna selekcja zdjęć + nasza korekta fotografii.

Praktycznie: Tryb manualny to nie żaden potwór. Tajemnicze „M” pozwala nam na luksus oddawania materiału w szybkim czasie. Naucz się się jak pracować, żeby zdjęcia mieć gotowe do wysłania w krótszym czasie niż 2 tygodnie po ślubie (i nie robić tego w pośpiechu).

Jeszcze bardziej praktycznie: Jak dobrze przygotować się do zlecenia ślubnego. Jak mieć zawsze dobrze ustawiony balans bieli (np. w kościele).

Zdjęcia: Nasza „metoda Siwko” – jak fotografujemy by uzyskać oczekiwane naturalne efekty. To najprzyjemniejsza część warsztatów: sesja z parą, czyli technika Siwko na żywo.

Biznesowo / Marketingowo: Blogowanie i networking. Marketing i SEO dla fotografów. Kontakt z klientem od A do Z. Pokażemy Wam jak wygląda nasz proces pracy z parą, omówimy naszą umowę, którą podpisujemy z klientami. Zobaczycie jak wygląda nasza oferta, dowiecie się dlaczego akurat tak i jak wyglądały inne formy naszej oferty a także dlaczego się nie sprawdziły.

Pokażemy Wam jak przeprowadzić „rozmowę kwalifikacyjną” z parą młodą. Dobrze wiemy, że podczas rozmowy może nastąpić chwila ciszy, w której para młoda i fotograf nie wiedzą co powiedzieć. Dlatego opracowaliśmy swój własny scenariusz, w którym krok po kroku prowadzimy nasze pary, rozmowa musi iść płynnie i bez niepotrzebnego naciskania na sprzedaż. Dowiecie się jak rozmawiać by zamykać te spotkania z sukcesem.

Spojrzymy też na Wasze portfolio. Doradzimy co możecie zrobić by je odświeżyć i jak pokazać się potencjalnym klientom z najlepszej strony.

BĘDZIE CZAS NA PYTANIA & CZAS NA DYSKUSJĘ – CHCEMY, ŻEBY KAŻDY WYSZEDŁ Z ODPOWIEDZIAMI NA SWOJE PYTANIA I WĄTPLIWOŚCI.

Czego jeszcze dowiecie się podczas Niezłych Aparatów?

Na pewno usłyszycie mnóstwo historii z naszych ślubów i doświadczeń z parami młodymi. Opowiemy Wam jak to się stało, że zaczęliśmy fotografować śluby i w jakiej kolejności kto do kogo dołączył. Nasza historia to dobra przestroga dla wszystkich fotografów ślubnych, bo kilka razy o mały włos nie przegapilibyśmy swojej dobrej passy. Oczywiście z własnej winy. Jesteśmy też dobrym przykładem na to, że mieszkając w przysłowiowej dziurze można działać wszędzie, a bycie rodzicami czasem tę pracę nawet ułatwia (tak, na kursie będziemy też zaskakiwać w ten sposób!).

Rozmowy na temat ślubów i warsztaty z innymi fotografami mają to do siebie, że każdy temat potrafi przerodzić się w niesamowitą dyskusję – na te dyskusje także liczymy! Chcemy w pigułce przekazać Wam maksymalną dawkę wiedzy, ale chcemy też Waszej interakcji i zaangażowania, bo bez tego kurs nie miałyby sensu.

Po co fotografujecie (lub chcecie fotografować) śluby?

Mamy nadzieję, że po to by uwieczniać niezapomniane i ważne momenty z życia ludzi i dlatego, że daje to niesamowitą satysfakcję. Dla wolności, by być swoim własnym szefem i nie zależeć od nikogo poza sobą (to wbrew pozorom ogromna odpowiedzialność). Taka praca poza zaletami i pięknymi hasłami ma jeszcze jeden aspekt, a mianowicie: jest taką samą „robotą” jak każda inna. Pamiętajcie, że na koniec miesiąca / roku liczy się to co przynieśliście do domu i ile czasu / wysiłku kosztowało Was zarobienie tych pieniędzy. Po to by zaoszczędzić Wam czas oraz uchronić od uczenia się na własnych błędach postanowiliśmy zorganizować specjalny Kurs Dla Fotografów Ślubnych – Niezłe Aparaty. Podpowiemy Wam jak przyspieszyć swoją pracę nad jednym zleceniem, jak komunikować się z klientami by Ci nie mogli o Was zapomnieć, jak być świadomym kosztów związanych z prowadzeniem firmy… a przy tym wszystkim zachować chęć do pracy, entuzjazm i pozytywne myślenie (którego czasem brak fotografom).

Zapisy: 

Event by ev - kompleksowa organizacja uroczystości : 12:18 Grudzień 8, 2015
może jakiś kurs dla amatorów :) - "jak przywieźć dobre zdjęcia z wakacji?"
  Jacek Siwko : 12:21 Grudzień 8, 2015
  Event by ev - kompleksowa organizacja uroczystości nie zdziw się teraz, ale coś w ten deseń też planujemy :)tylko nie wiemy jeszcze kiedy, bo mamy już kilka zapytań od naszych panien młodych i znajomych, którzy nie zajmują się na co dzień fotografią. Pytanie za 100 punktów - przyszłabyś? :)
  Event by ev - kompleksowa organizacja uroczystości : 12:31 Grudzień 8, 2015
  Jacek Siwko - naturalna fotografia ślubna w końcu mazury nie są tak daleko? A uwielbiamy łączyć przyjemne z pożytecznym! Na pytanie za 100 punktów odpowiem gdy poznam termin :)/ I.P
  Jacek Siwko : 12:33 Grudzień 8, 2015
  Event by ev - kompleksowa organizacja uroczystości ok, to trzymamy za słowo. :)
  Event by ev - kompleksowa organizacja uroczystości : 12:36 Grudzień 8, 2015
  Jacek Siwko - naturalna fotografia ślubna ok a ja na wyznaczony termin :):) 8-)
  Dorota Maria Jankowska : 12:37 Grudzień 8, 2015
  ooooo jest i dla mnie szansa :D
  Kasia Owczarek : 17:07 Grudzień 8, 2015
  To ja też czekam na termin: )
  Jacek Siwko : 17:13 Grudzień 8, 2015
  Kasia Owczarek o rany, zbiera nam się przewesoła grupa :)
Dorota Maria Jankowska : 12:37 Grudzień 8, 2015
zapisałabym się tylko po to, żeby Was spotkać :D tylko ja póki co zaprzyjaźniłam się z Waszymi aparatami... swojego "przyjaciela" jeszcze nie mam
  Marta Kurpiewska : 12:43 Grudzień 8, 2015
  zostańmy parà, bedzie zniżeczka ;)
  Jacek Siwko : 12:45 Grudzień 8, 2015
  Marta Kurpiewska tyle, że według naszych kryteriów to do takiego połączenia brakuje tylko jeszcze 2 chłopaków :P
  Jacek Siwko : 12:49 Grudzień 8, 2015
  Dorota Maria Jankowska w takim razie pisz no zaraz list do jakiegoś Mikołaja, albo nawet Jakuba...i choinkę stroić trzeba, żeby "przyjaciel" miał się gdzie położyć :) A zanim podamy termin na takie warsztaty to może "przyjaciela" już trochę oswoisz :)
  Marta Kurpiewska : 10:48 Styczeń 7, 2016
  zgubiłysmy jednego
  Marta Kurpiewska : 10:49 Styczeń 7, 2016
  ej, dlaczego dostalam powiadomienie o Waszej odpowiedzi dziś??? :)
  Jacek Siwko : 11:08 Styczeń 7, 2016
  fejs oszalał?
  Marta Kurpiewska : 11:10 Styczeń 7, 2016
  chyba tak :)
estera : 13:06 Luty 23, 2016
Czy jest szansa, że warsztaty odbędą się ponownie? ;)
  Jacek Siwko : 14:57 Luty 23, 2016
  @estera, tak oczywiście. Następna edycja prawdopodobnie odbędzie się jesienią 2016. Prowadzimy też wersję indywidualną warsztatów. Wówczas termin zależy od naszej dostępności.
Piotr : 10:37 Marzec 15, 2016
Dzień dobry. Jaki jest koszt kursu indywidualnego i jaki jest przewidywany program?
  Jacek Siwko : 11:47 Marzec 15, 2016
  Cześć Piotr!Dziękujemy za komentarz - z tego typu szczegółami zapraszamy do kontaktu mailowego, czyli pisz na: kontakt [@] siwko.pl
Irena : 11:47 Czerwiec 10, 2016
Czy wiecie już coś więcej o jesiennych warsztatach? Pozdrawiam :)
  Jacek Siwko : 12:13 Czerwiec 22, 2016
  @Irena: Dziękujemy za zainteresowanie. Kolejna edycja na pewno odbędzie się tej jesieni. Szczegółowe informacje postaramy się podać w lipcu. :)
Ewelina : 08:53 Lipiec 21, 2016
Jesteście Państwo niesamowici :) Piękne zdjęcia! :) Czekam na kurs w tym roku. Chętnie skorzystałabym z porad doświadczonych fotografów :)
  Jacek Siwko : 10:16 Lipiec 21, 2016
  Ewelina! Dziękujemy za tak miłe słowa o naszej fotografii! Kurs planujemy w tym roku jesienią, prawdopodobnie w październiku - bądź na bieżąco subskrybując newsletter albo polub nas na FB, żeby nie przegapić ogłoszenia :)
Maria Gwizdz : 11:06 Wrzesień 26, 2016
bardzo oryginalny bukiet NIESAMOWITY
  Jacek Siwko : 11:17 Wrzesień 26, 2016
  Maria Gwizdz my też byliśmy nim zachwyceni

Możliwość komentowania jest wyłączona.