Sesja narzeczeńska • pomysły i porady

Czas oczekiwania na ślub to idealny moment by zacząć myśleć o zdjęciowym archiwum powstającej rodziny.

jak się ubrać na sesję narzeczeńską

Sesja zaręczynowa to dobra szansa na oswojenie się z aparatem i fotografem a zarazem okazja by zarejestrować chwilę z ważnego czasu w Waszym związku. Zobaczycie, że taka sesja to świetna zabawa, a przede wszystkim zapoznacie się z naszym stylem pracy – dzięki temu podczas ślubu będziecie już całkiem spokojni.

SESJA

Sesja narzeczeńska – co to w ogóle jest?

Jeśli zdecydowaliście się na sesję narzeczeńską (zwaną też zaręczynową), to już przecież wiecie co to jest,  🙂 ale jeśli trafiliście na ten wpis przypadkowo, to polecamy Wam inny artykuł poświęcony wyłącznie temu tematowi. Specjalnie dla Was opisaliśmy 15 powodów (pomysłów), dla których warto zdecydować się na sesję narzeczeńską. Będziecie zaskoczeni na ile sposobów można wykorzystać zdjęcia z takiej sesji.

Przed każdą sesją narzeczeńską staramy się podpowiedzieć kilka pomysłów i doradzić naszym parom. To cenne jeśli jest to Wasza pierwsza profesjonalna sesja zdjęciowa. Jeśli skorzystacie z naszych rad Wasze zdjęcia będą ciekawsze a dla Was będzie to dodatkowe pozytywne przeżycie. Nie traktujcie jednak tych pomysłów jako instrukcji, to Wasze uczucie i Wy sami jesteście najważniejsi na zdjęciach.

pomysły na sesję narzeczeńską

Pomysły na sesję narzeczeńską

Na pewno zapoznaliście się już z naszym stylem fotografii i wiecie, że uwielbiamy naturalne zdjęcia. Ważne jest dla nas piękno, które jest w Was, które Was otacza nawet jeśli na co dzień o tym nie myślicie. Dlatego polecamy Wam przeczytać kilka naszych spostrzeżeń na temat pomysłów na sesję narzeczeńską – mogą okazać się przydatne.

  • gadżety

Jednego możecie być pewni – na sesję narzeczeńską nie przyniesiemy żadnych dziwnych gadżetów, które nie będą miały z Wami nic wspólnego. Bo co z tego, że przynieślibyśmy np. kolorową parasolkę albo 3 balony jeśli w Waszym związku absolutnie nic nie kojarzy Wam się właśnie z tymi rzeczami?

Fotografujemy naturalnie, a to znaczy, że nic Wam nie narzucamy! Jesteśmy jednak otwarci na propozycje pomysłów na sesję z Waszej strony. Jeśli chcielibyście by na zdjęciach znalazł się jakiś ważny dla Was dodatek który reprezentuje Wasz związek, wspólną pasję czy niezapomnianą historię wówczas   taki pomysł możemy wkomponować w Wasze fotografie. Co to może być? To wiecie najlepiej Wy sami. Jeśli planujecie sesję fotograficzną w zimowej scenerii to nie obejdzie się bez ciepłej herbaty i sanek… Pamiętajcie jednak, że:

  • najważniejsi na sesji jesteście Wy, a nie ewentualne dodatki i gadżety.

ubiór na sesję narzeczeńską

Zdarzało nam się już, że taki „gadżet“ na sesji był bardzo ruchliwy i futrzasty – zapraszamy więc do zabrania na sesję zaręczynową Waszego czworonoga. Zwierzęta to sympatyczni modele przy których Wy też czujecie się świetnie (polecamy też poproszenie kogoś o towarzyszenie Wam jako opiekuna Waszego pupila).

miejsce sesji narzeczeńskiej

Gdzie zrobić sesję? 

To gdzie odbędzie się Wasza sesja narzeczeńska zależy od kilku czynników. My zawsze namawiamy Was do przemyślenia kilku kwestii i dlatego zadajemy (jak zwykle, co już na pewno o nas wiecie) sporo pytań:

– czy wolicie otoczenie natury czy bardziej miejski klimat?

– czy macie jakieś „swoje miejsce“, w którym się poznaliście, randkowaliście lub po prostu lubicie tam bywać? A może jest jakieś wyjątkowe miejsce w Polsce lub za granicą, które kojarzy się z fajną historią w Waszym związku?

– czy myśleliście o sesji na zewnątrz? Wewnątrz? A może nawet u siebie w domu?

Otoczenie w jakim odbędzie się sesja narzeczeńska zależy w dużej mierze od Was. Tu znowu wracamy do naszego stylu fotografii – stawiamy na naturalność, więc jeśli wspólnie ustalimy lokalizację, w której będziecie czuć się naturalnie, swobodnie i „u siebie“ – będzie to też widoczne na zdjęciach. Jak mantrę powtarzamy zawsze: To Wy jesteście najważniejsi na zdjęciach, otoczenie i dodatki grają rolę drugoplanową i stanowią jedynie tło.

jak się ubrać na sesję zdjęcie

Jak się ubrać na sesję fotograficzną?

Wiecie już, że jesteście najważniejsi na sesji prawda? Powtarzamy to do znudzenia. Jednak każdy lubi czasem zaszaleć i może nawet poczuć się jak gwiazda 🙂 Dlatego jeśli chcielibyście urozmaicić sesję narzeczeńską w naszej standardowej ofercie sesji narzeczeńskiej proponujemy Wam możliwość 1 zmiany stroju.

Nie chodzi tu o to , żebyście przebierali się całkowicie. Czasami wystarczy inny sweter, marynarka, chusta, czapka, kapelusz czy okulary żeby zmienić klimat zdjęcia. Oczywiście możecie też mieć dwa zupełnie inne stroje np. jeden w stylu casual a drugi bardziej elegancki. Wszystko zależy od Was i również nie jest obowiązkowe. Pamiętajcie jednak, żeby były to stroje, które bez skrępowania będziecie mogli zmienić w plenerze 🙂

Najważniejsza rada: powinniście czuć się swobodnie w stroju jaki wybierzecie. Decydując o tym w co ubrać się na sesję narzeczeńską warto pamiętać, żeby były to rzeczy w jakich będziecie z przyjemnością oglądać się na zdjęciach za kilka a nawet kilkanaście lat.

sesja narzeczenska poradnik

Kilka wskazówek:

  • ponadczasowe i naturalne stroje są jak naturalna fotografia – nigdy nie wyjdą z mody
  • wybierając strój pamiętajcie o kolorach – do sesji w naturze pasują bardziej stonowane – naturalne kolory ziemi, a bardziej odważne barwy nadają się świetnie na sesję miejskie
  • niech to co wybierzecie będzie w waszym stylu – to jak będziecie czuć się w swoim stroju będzie podświadomie wpływało na wasz nastrój, a ten ma przecież wpływ na zdjęcia 🙂
  • przygotowując strój pomyślcie jak możecie dopasować się stylem. Nie musicie wyglądać identycznie, ani być ubrani w tym samym kolorze ale warto mieć na sobie elementy, które jakoś ze sobą korespondują 🙂
  • wiecie co odwraca uwagę od Was na zdjęciach? Napisy i wzory, dlatego wybierając strój zastanówcie się czy koniecznie musicie mieć na sobie tę bluzę z WIELKIMI NAPISAMI na samym środku 😉

TWOJE 5 MINUT

Sesja narzeczeńska to świetny pretekst by poczuć się jak gwiazda i wybrać się np. na profesjonalny makijaż, manicure i do fryzjera. To doda Wam pewności siebie (pod warunkiem, że w danej fryzurze i makijażu będziecie czuć się dobrze – warto wybrać się do sprawdzonych profesjonalistów)! Planując takie zrobienie się na bóstwo można przecież już myśleć nad próbnym makijażem i fryzurami przed ślubem, bo później często brakuje na to czasu. Poza tym jest to wyjątkowy moment, nie każdego dnia ma się profesjonalną sesję fotograficzną i tak dobrą wymówkę by zafundować sobie coś ekstra.

Nie jest to jednak punkt obowiązkowy… w przeciwieństwie do następnego punktu na naszej liście!

SEN to zdrowie… i przyjemność

Koniecznie zatem wyśpijcie się na dzień przed sesją – sen czyni cuda 🙂 Zaraz po Was jest najważniejszym elementem udanych zdjęć 🙂 Będziecie zrelaksowani, wypoczęci i w dobrych humorach – a wtedy na pewno doświadczenie z sesji będzie niezapomniane. Zabierzcie ze sobą dobre humory. Będzie fajnie!

Do zobaczenia!

Kasia i Jacek Siwko

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.