Joanna & Ricky

Zawsze myślałem, że fotografowanie ślubów poza Polską to jedyna możliwa droga by uwieczniać ceremonie odbywające się w innym obrządku, tradycji czy wedle zasad innej kultury. Czasem jednak życie potrafi nieźle zaskoczyć i na pierwszy w mojej „karierze” ślub (polsko) hinduski zostałem zaproszony do hotelu Hanza Pałac w Rulewie, który od teraz już zawsze będzie kojarzył mi się z tą niesamowitą historią. Było radośnie i kolorowo, ale może zacznijmy od początku… Czyli jak to bywa – sukni ślubnej.

suknia slubna zdjecie

Ta w wersji na ślub hinduski ważyła chyba z tonę. Nie ściemniam. Wieszając ją na oknie miałem nie lada wyzwanie a do ułomków nie należę. Wszystkie „złotka” i „paciorki” uczyniły z tej kreacji prawdziwą perłę, ale nadały jej wagę (i nie mam tu na myśli wagi sentymentalnej).

zdjecie slub hinduski zdjecie slub hinduski

Zazwyczaj strój pana młodego nie należy do tych aspektów ślubów, który jest szeroko opisywany na blogach ślubnych. Tym razem jednak wypada coś wspomnieć bo jak widzicie nie było to standardowe ubranie jakie widujemy na ślubach w Polsce. Szczególnie spodobały mi się buty. Zresztą te  wyjątkowe stroje i obrządki to niejedyne atrakcje, które czekały na gości w Pałacu Hanza. Dzień przed (dwoma) ślubami, w restauracji odbyła się ceremonia malowania henną.

przygotowania pan mlody slub zdjecie przygotowania do slubu zdjecie przygotowania slubne zdjecie slub hinduski hanza palac

Joanna i Ricky zdecydowali się na urządzenie dwóch ceremonii ślubnych jednego dnia. Rano odbyła się część hinduska a po południu ceremonia cywilna. Początkowo ceremonia cywilna miała mieć miejsce w parku obok restauracji, ale ostatnie z powodu wichury, która przeszła nad Rulewem dzień wcześniej (szkoda bo na terenie parku znajduje się też park linowy na który miałem ochotę wybrać się rankiem po skończonych zdjęciach), ceremonię przeniesiono do sali konferencyjnej znajdującej się obok basenu. O mały włos gość kąpiący się w basenie nie stał się jedną z głównych atrakcji tego dnia.

A wracając jeszcze do dwóch ceremonii. Która z panien młodych nie marzy od dwóch sukniach ślubnych? Osobiście podziwiam Asię za to jak poradziła sobie z noszeniem bardzo ciężkiej sukni, ale efekt (Panna Młoda jak z bajki) sprawia, że mimo wszystko warto się poświęcić. Zresztą Ricky w swoim stroju też prezentował się znakomicie. Goście byli zachwyceni. Ja zresztą też. Samej ceremonii nie sposób opowiedzieć słowami. Para młoda przygotowała dla gości specjalne ściągawki,  w których wszystko było opisane krok po kroku. Sam zresztą z uwagą studiowałem tę lekturę by wiedzieć „co i jak”. Pierwotnie ceremonia miała odbywać się na świeżym powietrzu, ale dzień wcześniej Polskę nawiedziła wichura, której towarzyszyły obfite opady deszczu i musieliśmy trzymać się „planu B”. Całe szczęście, że nad całością dekoracji czuwała ekipa ArtTrend, dla której zmiany planów nie stanowiły żadnego problemu. Z ArtTrend znam się jeszcze z Gdańska, niewielu z was pewnie pamięta, że przed wyprowadzką na Mazury mieszkałem kilka lat w Trójmieście gdzie kilka razy udało mi się pracować przy wspólnych „projektach” z tą samą ekipą co podczas ślubu w Rulewie. 

Chwile po ceremonii wyszło słońce, więc przygotowania do ślubu cywilnego przebiegały już w nieco bardziej „słonecznych” nastrojach. Złota sala weselna, skąpana w promieniach popołudniowego słońca czekała niecierpliwie by zachwycić gości i parę młodą.

Dobrym pomysłem dla par planujących by każda z poszczególnych części dnia ślubu odbywała się w jednym miejscu, ale na różnych poziomach jest mapa. Przygotujcie sobie taką mapę w klimacie swoich zaproszeń ślubnych i goście na pewno nie będą mieli problemu  z trafieniem w konkretne miejsca o odpowiedniej porze. Takie miejsca jak hotel Hanza to prawdziwe labirynty dla ludzi, którzy odwiedzają je po raz pierwszy, także warto i o tym pomyśleć.

jaceksiwko slub polsko hinduski zdjecie slub hinduski w polsce zdjecie jaceksiwko slub hinduski hanza palac hanza palac slub wesele zdjecie cermonia slubna hanza palac zdjecie ceremonia hinduska zdjecie hanza palac ceremonia slubna hanza palac zdjecie slub hinduski ceremonia hanza palacslub w hanza palac rulewo zdjecieceremonia slubna hanza palac zdjecie slub polsko hinduski zdjecie slub w hanza palac rulewo zdjecie slub hindusko polski zdjecie hanza palac rulewo zdjecie slubne ceremonia slubna hinduska zdjecie slub panna mloda ceremonia zdjecie mama panny mlodej zdjecie ceremonia slubna hinduska zdjecie zdjecie z ceremonii slubnej hinduskie wesele hinduskie obrzedy slubne zdjecie hinduskie obrzedy slubne zdjecie jaceksiwko hinduska ceremonia slubna zdjecie hinduskie obrzedy slubne hanzapalac ceremonia slubna zdjecie slub hinduski w polsce zdjecie jaceksiwko slub hinduski zdjecie hinduskie obrzedy slubne rulewo ceremonia slubna rulewo hanza goscie weselni zdjecie ceremonia slubna hanza palac rulewo jaceksiwko zdjecie hanza palac slub ceremonia weselna goscie zdjecie telefon jaceksiwko zdjecie z ceremonii slubnej goscie weselni zdjecie slub w hotelu hanza palac zdjecie ceremonia slubna fotografia hanza palac stroj panny mlodej zdjecie hinduskie obrzedy slubne hinduskie obrzedy slubne zdjecie suknia slubna panna mloda zdjecie obrzedy slubne hinduskie slub hinduski zdjecie zwyczaje slubne hinduskie zdjecie slub polsko hinduski zdjecie hanza palac wesele zdjecie palac hanza zdjecie slubne fotografie ze slubu hinduskiego ceremonia slubna palac hanza slub hinduski zdjecie zdjecie slubne palac hanza rulewo jaceksiwko zdjecie slubne blogoslawienstwo slubne zdjecie goscie slubni zdjecie goscie weselni fotografia dzieci na slubie zdjecie fotografia na slubie goscie palac hanza rulewo zdjecie nowej czesci park w hotelu hanza palac rulewo zdjecie suknia slubna zdjecie przygotowania do slubu zdjecie fotografia slubna przygotowania zdjecie swiadokowej na slubie tablica dla gosci weselnych zdjecie zdjecie z ceremonii wymiana obraczek skladanie zyczen na slubie zyczenia dla pary mlodej zdjecie skladanie zyczen dla pary mlodej zdjecie goscie weselni styl zdjecie dekoracje slubne arttrend arttrend dekoracje stolow weselnych arttrend dekoracje slubne arttrend dekoracje stolow weselnych arttrend dekoracje kwiatowe na wesele arttrend zlote krzesla wesele zdjecie arttrend zlote dekoracje weselne arttrend peonie na wesele zdjecie arttrend sala weselna dekoracje zdjecie przemowy na weselu zdjecie zdjecie pary mlodej zdjecie goscie weselni zdjecie zdjecie gosci weselnych goscie weselni zdjecie z przyjecia przemowa pana mlodego na weselu goscie weselni zdjecie z przyjecia zdjecie butow swiadkowa wesele pierwszy taniec zdjecie wesele dzieci na weselu zdjecie sesja slubna zdjecie jaceksiwko sesja slubna zdjecie jacek siwko sesja slubna zdjecie

Ślub i wesele: Hanza Pałac
Muzyka: Krzysztof Polanski DJ
Fotografia: Jacek Siwko
Dekoracje i zaproszenia: Art Trend
Suknia ślubna (firma/salon): Pronovias London
Buty Panny Młodej: Christian Louboutin
Garnitur Pana Młodego: T M Lewin
Makijaż: Agata Topolska

SHARE
Olga Kasprzyk : 14:14 czerwiec 18, 2016 Odpowiedz
Ja jutro idę ba ceremonie w świątyni hinduskiej :) jestem ciekawa jak bedzie :) :)
  Jacek Siwko : 16:07 czerwiec 18, 2016 Odpowiedz
  Olga Kasprzyk na pewno będzie bardzo ciekawie :)
Agata Topolska : 14:43 czerwiec 18, 2016 Odpowiedz
Pięknie, jak nie w PL Najlepsza ekipa do pracy
  Jacek Siwko : 16:07 czerwiec 18, 2016 Odpowiedz
  Agata Topolska pięknie bo w PL :)
Gdańska Pracownia Ślubów - kompleksowa organizacja ślubów i wesel : 15:11 czerwiec 18, 2016 Odpowiedz
  Jacek Siwko : 16:08 czerwiec 18, 2016 Odpowiedz
  Gdańska Pracownia Ślubów - kompleksowa organizacja ślubów i wesel :)
Krzysztof Kleszczyński : 09:57 czerwiec 19, 2016 Odpowiedz
the BEST !!!
  Jacek Siwko : 08:53 czerwiec 20, 2016 Odpowiedz
  Krzysztof Kleszczyński szkoda,że nie udało nam się spotkać na tym ślubie!
Natalia Słomian : 16:53 czerwiec 20, 2016 Odpowiedz
<3 jak zawsze bezbłędnie
  Jacek Siwko : 17:53 czerwiec 20, 2016 Odpowiedz
  Natalia Słomian dziękuję bardzo :)
Paulina Sz : 19:32 czerwiec 20, 2016 Odpowiedz
Moja piekna ❤ cudowne zdjecia wszyscy czekamy żeby zobaczyc calosc
  Jacek Siwko : 19:58 czerwiec 20, 2016 Odpowiedz
  Paulina Sz zdjęcia będą już niedługo :)
  Paulina Sz : 20:17 czerwiec 20, 2016 Odpowiedz
  To fantastycznie ????pozdrawiam ????
Agnieszka Spych : 20:05 czerwiec 20, 2016 Odpowiedz
Bajkowy ślub
  Jacek Siwko : 03:33 czerwiec 21, 2016 Odpowiedz
  Agnieszka Spych a nawet dwa śluby :)
  Agnieszka Spych : 05:49 czerwiec 21, 2016 Odpowiedz
  Tak wiem, miałam tę przyjemność uczestniczyć. Teraz czekamy na resztę zdjęć.????
  Jacek Siwko : 08:15 czerwiec 21, 2016 Odpowiedz
  Agnieszka Spych wiem wiem, poznałem po zdjęciu :) Pozdrowienia dla męża :)
  Agnieszka Spych : 08:26 czerwiec 21, 2016 Odpowiedz
  Dziękuję i również pozdrawiam ????
Gosia Kuźnik : 21:38 czerwiec 20, 2016 Odpowiedz
Piękna Para Młoda cudowna sceneria i bajkowy ślub ...no i dobry fotograf
  Jacek Siwko : 03:32 czerwiec 21, 2016 Odpowiedz
  Gosia Kuźnik pełna zgoda co do Pary Młodej, scenerii i ślubu, co do tej ostatniej części to bardzo mi miło :)
Anna Górska : 07:10 czerwiec 21, 2016 Odpowiedz
Nic dodać nic ująć! ! Bosko
Anna Górska : 07:12 czerwiec 21, 2016 Odpowiedz
Pięknie zatrzymujesz chwile..
Zosia Noga : 07:19 czerwiec 30, 2016 Odpowiedz
Oh pięknie henna na dłoniach ❤️
  Jacek Siwko : 19:01 luty 12, 2017 Odpowiedz
  :)
Ulla Georgson : 18:56 sierpień 8, 2016 Odpowiedz
Vilket vackert foto.
  Jacek Siwko : 18:58 sierpień 8, 2016 Odpowiedz
  Ulla Georgson tusen tack :) vi har tur till vackra människor kanske <3
Szymon Dziuba : 10:24 sierpień 15, 2016 Odpowiedz
Jak zawsze pięknie.
  Jacek Siwko : 11:10 sierpień 15, 2016 Odpowiedz
  Szymon Dziuba dziękujemy :)
Krzysztof Turzyński : 20:43 sierpień 25, 2016 Odpowiedz
Dawno tam zdjęć nie robiłem ;)
Jacek Kawecki : 22:01 sierpień 25, 2016 Odpowiedz
Bardzo fajnie to wygląda.
Karolina Sznura : 18:59 grudzień 28, 2016 Odpowiedz
❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️
  Jacek Siwko : 18:59 grudzień 28, 2016 Odpowiedz
  Karolina Sznura :D
Karolina Miądowicz : 22:32 grudzień 28, 2016 Odpowiedz
Czekałam na te zdjęcia! Co za kolory... bajkowe :D. Genialnie zobaczyć cos nowego, totalnie dla mnie niezrozumiałego. Od razu mam ochotę poszukać informacji o specyfice takiego ślubu. Super! Do tego bardzo cieszę się, że w Polsce mamy coraz więcej mieszanych Par. Takie śluby mają totalnie inną energię, co zawsze podkreślam
  Jacek Siwko : 08:23 grudzień 29, 2016 Odpowiedz
  Hehe, "bajkowe" :) dzięki. Ślub rzeczywiście przeciekawy i wygląda na to, że Polska staje się powoli celem dla "Destination Weddings" :)

Related Posts
Featured
Warszawa • Stara Oranżeria
sesja slubna warszawa zdjecie
Gosia & Darek
sesja_w_dniu_ślubu_jacek_siwko_foksal_endorfina zdjęcie
Magdalena & Alex | Endorfina